STUDIO URODY estetic studio
studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody nasze promocje


 LASEROWE LECZENIE TRĄDZIKU – IPL


Trądzik pospolity stanowi dla wielu osób problem natury estetycznej .
Laser IPL jest metodą najbardziej skuteczną w walce  z trądzikiem ze stanami ropnymi.
Energia fal o selektywnie dobranych parametrach (420-1200 nm) redukuje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych a także  spowalnia  produkcję sebum zmniejszając dopływ krwi do gruczołów łojowych.
Pacjenci cierpiący na trądzik odczuwają znaczną poprawę stanu swojej skóry oraz widoczne wyciszenie bolesnych stanów zapalnych !
Zalecana liczba spotkań w  gabinecie waha się od 4 do 6 , raz na  7 dni  i uzależniona jest  od stanu i kondycji skóry oraz osiąganych rezultatów.

GŁÓWNE CZYNNIKI POWODUJĄCE POWSTAWANIE TRĄDZIKU : 

 1. NADMIERNE WYDZIELANIE ŁOJU – ŁOJOTOK- U pacjentów chorych na trądzik zmiany hormonalne prowadzą do nadmiernej stymulacji gruczołów łojowych, co powoduje nadprodukcję łoju oraz doprowadza do przerostu gruczołów łojowych.
2. HIPERKERATOZA czyli  NADMIERNE ROGOWACENIE U pacjentów chorych na trądzik, komórki ujścia mieszka włosowego ulegają nadmiernemu namnażaniu (jedną z przyczyn jest obecność łoju w górnych warstwach skóry, w ujściu gruczołu łojowego oraz obecność bakterii). HIPERKERATOZA , prowadzi do zwężenia kanału wyprowadzającego i powstania czopu, który blokuje ujście mieszka włosowego uniemożliwiając tym samym wydostanie się łoju.
3. PROPIONIBACTERIUM ACNES U pacjentów chorych na trądzik dochodzi do nadmiernego namnażania się bakterii  normalnie występujących na powierzchni zdrowej skóry. Bakteria ta wydziela różnego rodzaju substancje podrażniające do tkanek otaczających, niszczy ściany gruczołów łojowych, w rezultacie treść zaskórników wydostaje się i wywołuje reakcję na ciało obce oraz nasila proces zapalny. Pojawiają się zaczerwienione, bolesne zmiany skórne.
4. HORMONY MĘSKIE – ANDROGENY  powodują  rozrost gruczołów i stymulują je do zwiększonej produkcji łoju. Dlatego trądzik dotyka głównie osoby młode, w okresie tzw. burzy hormonalnej.
5. CZYNNIKI GENETYCZNE  Działanie czynników genetycznych jest duże w przypadku dziedziczenia ciężkich postaci trądziku. Jeżeli rodzice mieli trądzik, to prawdopodobieństwo jego posiadania  wynosi powyżej 50%.

 


Przy terapii trądziku doskonale sprawdza się światło IPL, które niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych.

Efekty leczenia systemem IPL pojawiają się trzykrotnie szybciej, niż w przypadku tradycyjnych metod. Wyraźnie widoczna poprawa (60-80%) pojawia się po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy. Zaleca się serię 3-5 zabiegów wykonywanych co 7 dni. Pojedynczy zabieg trwa 15-20 minut. Metoda ta przynosi doskonałe efekty w leczeniu trądziku ze zmianami ropnymi.

Zabiegi nie powodują skutków ubocznych, nie wpływają negatywnie na skórę.

PRZECIWWSKAZANIA:
• ciąża i karmienie piersią,
• łuszczyca, bielactwo,
• stany alergiczne w miejscu wykonywania zabiegu,
• skłonność do bliznowacenia i przebarwień,
• podwyższona temperatura ciała,
• leki światło-uczulające; retinoidy, tetracykliny, sulfonamidy (przestać zażywać 3 tygodnie przed zabiegiem),
• terapia hormonalna (przeciwwskazanie względne)
• leki rozrzedzające krew np. aspiryna (przestać zażywać 1 tydzień przed zabiegiem),
• witamina A i E (przestać zażywać 5 dni przed zabiegiem),
• zioła: dziurawiec, nagietek, bratek (przestać zażywać tydzień przed zabiegiem),
• opalenizna (zaprzestać opalania 1,5-2 tygodnie przed zabiegiem - opalona skóra absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej),
• samoopalacze (przestać używać 1 tygodnie przed zabiegiem),
• peeling (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem),
• opryszczka w stanie aktywnym.

Terapia trądziku obejmuje trzy etapy:

Etap I: Redukcja stanów zapalnych za pomocą lasera IPL.
Etap II: Seria mikrodermabrazji.
Etap III: Redukcja przebarwień oraz blizn potrądzikowych.