STUDIO URODY estetic studio
studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody nasze promocje


 LIPOKAWITACJA-Liposukcja ultradźwiekowa

 Lipokawitacja to zabieg ultradźwiękami, dzięki któremu natępuje likwidacja tkanki tłuszczowej i zmniejszanie efektu skórki pomarańczowej

Komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu i tłuszcz w nich zgromadzony wydostaje się do krwioobiegu. W ten sposób możemy usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów np. uda, brzuch, biodra, ramiona, okolice kolan. Metoda jest skuteczna u osób z otyłością miejscową, redukując tkankę tłuszczową w miejscach, z których trudno się jej pozbyć klasycznymi metodami. Nie należy jej traktować jako formy leczenia nadwagi.
W czasie zabiegów zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka oraz w celu uzyskania pełnego efektu drenującego wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.


Zalecane jest wykonanie serii zabiegów obejmujących 10-14 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu. Ilość zabiegów jest uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć. Doskonałe efekty daje terapia skojarzona- połączenie lipokawitacji z innymi zabiegami np.

Poniedziałek- lipokawitacja

Wtorek- fala radiowa

Poniedziałek- lipokawitacja

Wtorek- fala radiowa


Można również lipokawitację połączyć w jednym zabiegu z masażem Najlepsze połączenie da nam z zabiegien Icoone . Takie łączenie zabiegów przyspiesza usuwanie  z organizmuzawartości komórek tłuszczowych , a co za tym idzie szybciej osiągamy oczekiwane rezultaty zabiegów.

Lipokawitację wykonujemy tylko u osób, u których tkanka tłuszczowa jest grubsza niż 3 cm.

 

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg usuwający złogi tłuszczu i cellulit znajdujące sie w miejscach dla nas ważnych, tj. brzuch, uda, talia, biodra, ręce. Podczas liposukcji ultradźwiękowej na komórki tłuszczowe działa ultradźwiękowa kawitacja, rozrywająca komórki tłuszczowe i przekształcająca je w emulsję.


Ultradźwięki, które oddziałują na błonę komórkową komórek tłuszczowych powodują jej uszkodzenie. Komórki zaczynają się kurczyć. Wibracja ultradźwięków prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych, co sprawia, iż jest ich automatycznie mniej i widoczny jest efekt usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Rozbijanie tkanki tłuszczowej, drenaż limfatyczny, wzmocnienie elastyczności skóry

Promieniowanie podczerwone powoduje wzrost temperatury w tkankach a co za tym idzie wzrasta metabolizm. Uwolniony tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe i poprzez układ limfatyczny i naczyniowy. Docierają do wątroby, gdzie komórki tłuszczowe są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. W ten prosty sposób możemy usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów np. uda, brzuch, talia, biodra, ręce, okolice kolan. Metoda jest skuteczna u osób z otyłością miejscową redukując tkankę tłuszczową w miejscach z których trudno się jej pozbyć klasycznymi metodami, nie należy jej traktować jako formy leczenia nadwagi.

Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym i oferuje dobre wyniki pomiarowe bez niepożądanych efektów ubocznych, które powstają podczas liposukcji chirurgicznej. Oferujemy specjalistyczne urządzenia do przeprowadzania zabiegów kawitacji ultradźwiękowej, które służą do likwidacji tkanki tłuszczowej i zmniejszenia efektu skórki pomarańczowej. Urządzenie to wykorzystuje fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości.

Zalety zabiegu
·    redukcja tkanki tłuszczowej
·    zabieg całkowicie nieinwazyjny
·    bezpieczny
·    krótki czas zabiegu
·    przyjemny i odprężający dla klientki
·    nieodczuwalny dyskomfort podczas zabiegu
·    parametry dobiera się indywidualnie do odczuć klienta
·    zabieg nie wymaga rekonwalescencji
·    gwarancja skuteczności
·    zabieg wykonywać można na ramionach, brzuchu, pośladkach, udach, łydkach
·    nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry

Przeciwwskazania do zabiegu:
·    ciąża i okres karmienia piersią 
·    cukrzyca 
·    rozrusznik serca 
·    słaba krzepliwość krwi 
·    nosicielstwo HIV 
·    przepuklina 
·    zażywanie aspiryny lub innych środków przeciwzapalnych w ciągu 2 tygodni przed zabiegiem 
·    przebywanie w środowisku zawierającym różne toksyczne opary, np. środki ochrony roślin w ciągu 2 tygodni przed zabiegiem oraz

Nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu

Czynny proces gruźlicy

Stany gorączkowe

Niewydolność krążenia

Ciężki stan ogólny

Choroby nerek i dróg moczowych

Znamiona skórne

Obecność w tkankach ciał obcych, metalicznych

Osteoporoza

Nerwica wegetatywna

Niezakończony wzrost kości

Niektóre alergie skórne i choroby skóry

 wiek poniżej 18 lat

stany zapalne i chorobowe w obszarze zabiegowym
zmniejszona krzepliwość krwi i zażywanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
nadciśnienie
jaskra