STUDIO URODY estetic studio
studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody studio urody nasze promocje


Depilacja laserowa Light Sheer

 

 

Depilacja laserowa to gwarancja skuteczności i doskonałe rezultaty, czyli gładka skóra już po kilku zabiegach. To również oszczędność czasu poświęcanego na nieprzyjemne zabiegi pielęgnacyjne. Depilacja laserowa to najnowocześniejsza metoda trwałego usuwania owłosienia, która jest bezpieczna oraz dokładna. Szczególnie jest polecana osobom przykładającym ogromną wagę do zadbanego wyglądu oraz idealnie gładkiej skóry.

Laser diodowy LightSheer to obecnie najnowocześniejsze urządzenie tego typu dostępne na rynku, które zostało stworzone przez amerykańską firmę Lumines. Jest ona światowym liderem w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych. Diodowy laser LightSheer umożliwia szybką i bezinwazyjną depilację skóry bez ryzyka jej uszkodzenia. Depilacja laserowa jest skuteczna za sprawą dużej mocy lasera oraz długiego czasu trwania impulsu.

 

Jak działa depilacja laserowa?

 

Depilacja laserowa swe działanie opiera na zjawisku określanym jako selektywna termoliza, które jest wywoływane w mieszku włosowym. Światło lasera jest częściowo pochłaniane poprzez struktury mieszków włosowych zawierających melaninę. Zmiana światła lasera w ciepło doprowadza do zniszczenia elementów włosów odpowiedzialnych za ich wzrost. W wyniku tego zostają zniszczone mieszki i tym samym następuje trwała utrata owłosienia.

Wynika badań potwierdzają, że depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna w przypadku włosów będących w okresie aktywnego wzrostu (anagen). W przypadku dwóch pozostałych faz - zaniku włosów (katagen) oraz spoczynku włosów (telogen) depilacja laserowa jest nieskuteczna. Dlatego, wskazane jest wykonanie minimum trzech zabiegów w odstępach co około 6 tygodni a w przypadku nóg i męskich pleców co  10-12 tyg.

 

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

 

Depilacja laserowa to bezpieczna i bezinwazyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Nasz wykwalifikowany personel  przeszedł szkolenie u producenta urządzeń, które są stosowane podczas zabiegu. Posiadamy certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegów z użyciem lasera.

W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa laser LightSheer posiada specjalny system chłodzenia ChillTip. Powierzchnia głowicy lasera jest wykonana z szafiru dzięki czemu, skóra pozostaje odpowiednio chroniona i chłodzona w trakcie impulsu światła lasera oraz zaraz po nim. Połączenie wysokiego stopnia chłodzenia, barwy światła i parametrów impulsu świetlnego stanowi gwarancję przeprowadzania bezpiecznych zabiegów na różnych typach skóry. Lasery posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i jakości, które są wydawane przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, ale również certyfikaty (w tym ISO 9001) licznych europejskich instytucji.

Mechanizm działania światła lasera na włos

Laser LIGHT SHEER stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Wiązka promieni skierowana na skórę przenika ją na głębokość jedynie 2 mm. Powoduje to najpierw uszkodzenie mieszka, potem jego stopniowy zanik i w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser Light Sheer pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad. Dlatego też im większy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego a skórą, tym zabieg jest skuteczniejszy - większa ilość mieszków włosowych ulega zniszczeniu. Jeden „strzał” wiązką światła likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy 12 x12 mm. Włosy niszczy się partiami, plamka po plamce.

Kwalifikacje do zabiegu laserowego

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu pacjent jest poddany badaniu stanu skóry, oceny fototypu według skali stopniowej Fitzpatricka (ogólnoświatowy system klas karnacji skóry i jej reakcji na promieniowanie słoneczne). Ocenie poddawane są także włosy na partii ciała poddawanej zabiegowi, ich kolor i grubość oraz inne czynniki mające wpływ na prawidłowe ustawienie lasera. W trakcie wstępnej wizyty przeprowadzony jest szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia pacjenta, wskazań, zaleceń i przeciwwskazań. Nasz wykwalifikowany personel medyczny odpowie na każde pytania oraz zapozna Państwa z niezbędną wiedzą odnośnie lasera. Pacjent informowany jest o specyficznym działaniu laseroterapii na skórę i mieszki włosowe, osoby wrażliwe mogą odczuwać ocieplenie okolicy zabiegowej oraz lekki rumień w tym miejscu. Konieczna jest dwutygodniowa ochrona przeciwsłoneczna z uwagi na wykluczenie ewentualnych powikłań (obrzęk, zmiany barwnikowe). W nielicznych przypadkach u osób nadwrażliwych następuje konieczność użycia miejscowego znieczulenia w postaci kremu Emla, który łagodzi odczucia podczas zabiegu. Wszelkie podrażnienia i zadrapania muszą być wygojone, a skóra czysta bez żadnych maści i kremów.

Zalecenia

1.Skóra nie może być sucha ani podrażniona.
2.Wypij dużo, co najmniej 1,5 litra wody mineralnej.
3.Przed dokonaniem zabiegu włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -9 tygodni.
4.Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem.
5.Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża
 • aktywna opalenizna (min 4 tyg) i do 2 tyg po zabiegu
 • tatuaż w miejscu wykonania zabiegu
 • nadwrażliwość skóry na słońce
 • świeża opalenizna oraz samoopalacze
 • kremy z retinolem (należy przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
 • leki światłouczulające, retinoidy, witaminy z grupy A i B, leki przeciwbólowe, aspiryna, antybiotyki, leki przeciwzapalne (Ibuprofen,Ibuprom)
 • odstawić miesiąc przed zabiegiem
 • zioła (dziurawiec, nagietek (należy przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
 • depilacja woskiem i pęsetą (należy przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
 • skłonność do przebarwień i bliznowacenia
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • epilepsja
 • peeling (należy przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
 • włosy siwe i jasne, rude

Przyjmuje się ,że po pierwszym zabiegu nie odrasta 30-40 % włosów ciemnych( wosy anagenowe), po 3 zabiegach ok. 80 -90 %( następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu.)Niewielki pozostały odsetek włosów to jasniejsz, cieńsze mniej widoczne włosy. Pacjenci o włosach cieńszych, jasniejszych muszą sie liczyć ze słabszym efektem( przyczyna jest zbyt mała ilość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji woskiem, pęsetą, depilatorami moga wymagac kolejnych zabiegów dla uzyskania lepszego efektu. Ilośc zabiegów jest uwarunkowana różnymi czynnikami i nie da się jej okreslić z góry, u niektórych osób  wystarczą 3 zabiegi a u innych np. 6. 100% depilacja jest niemożliwa.

Depilacja laserowa Krakowski

Małopolska depilacja laserowa